Drobnostki

Tonę w błogiej ciszy -

wiatr gra na liściach.

Tylko nieliczni słyszą -

woda płynie w strumykach.

Świerszcz delikatnie cyka,

motyl kłania się w pół.

Pszczoła błyszczy w promykach,

ślimak chowa się w dół.

Raduj się z małych rzeczy -

bo nie ucieszą cię duże.

Słuchaj jak żaba skrzeczy,

przeskakuj jak dziecko kałuże.

UCZUCIE PONADCZASOWE
Niewyjaśnione
 

Komentarze 2

Gość - Monika w piątek, 14 sierpień 2020 15:59

Miło mi czytać kolejny wiersz z ważnym przesłaniem: ciesz się z małych rzeczy. To ważne. Bo obecnie nie każdy potrafi. Patrzymy na cuda natury i ich nie widzimy, bo głowa ciągle gdzieś indziej. Warto trenować uważność. Wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Trzeba to dostrzec. Ale człowiek zatraca tę umiejętność, bo myśli, że Ziemia została mu dana i może robić co chce.
Cieszę się, że poprzez poezje mogę sobie przypomnieć o tym. Zatrzymać się. Powiedzieć stój, popatrz, weź głęboki oddech.

Miło mi czytać kolejny wiersz z ważnym przesłaniem: ciesz się z małych rzeczy. To ważne. Bo obecnie nie każdy potrafi. Patrzymy na cuda natury i ich nie widzimy, bo głowa ciągle gdzieś indziej. Warto trenować uważność. Wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Trzeba to dostrzec. Ale człowiek zatraca tę umiejętność, bo myśli, że Ziemia została mu dana i może robić co chce. Cieszę się, że poprzez poezje mogę sobie przypomnieć o tym. Zatrzymać się. Powiedzieć stój, popatrz, weź głęboki oddech.
BlueRiver w piątek, 14 sierpień 2020 23:15

Tak, to prawda - za szybko gdzieś pędzimy i zapominamy właśnie o takich drobnych rzeczach, a przecież one są początkiem tych większych

Tak, to prawda - za szybko gdzieś pędzimy i zapominamy właśnie o takich drobnych rzeczach, a przecież one są początkiem tych większych ;)
piątek, 21 czerwiec 2024

Zdjęcie captcha