WIERSZE NAJLEPSZYCH POLSKICH AUTORÓW POEZJI

CODZIENNIE NOWY WIERSZ W JEDNEJ Z 50 KATEGORII WIERSZY

NAJNOWSZE WIERSZE:

PLOTKA - ten wiersz napisałam po przeczytaniu informacji o samobójstwie z powodu fałszywego pomówienia.

detal5

"PLOTKA"

 

By zbudować należycie

Satysfakcji pełne życie,

Zapamiętaj dobre rady:

Nie zaczynaj nigdy zwady.

 

Nie powtarzaj słów krzywdzących,

Kłamstw i plotek niesprawdzonych.

Co się stanie, gdy podobne dotkną

Kiedyś Twojej żony?

 

Głupi ludzie powtarzają

Głupie słowa bez kontroli.

Głupi ludzie chętnie żyją

W cieniu informacją cudzą,

Cudzym życiem, cudzym kosztem,

Bo są głupi i się nudzą.

 

Ale słów fałszywych mocą

Można zranić,  często zabić. 

Będzie późno by naprawić

Wyrządzone komuś krzywdy.

Tego nie naprawisz NIGDY.

 

 

 

 

 

 

 

Uśmiechnij się dziewczyno
ŻYCZLIWOŚĆ
 

Komentarze

Oskar Wizard w poniedziałek, 11 luty 2019 18:45

Jest taka mądra (moim zdaniem) zasada. Wysłuchaj uważnie. A potem sprawdź. Plotkarze, jak wynika z moich własnych obserwacji to osoby pozbawione ,,własnego życia". Aby pokryć tą pustkę koncentrują się na innych. Najgorsze to to, że subiektywne spostrzeżenia przyprawione wewnętrzną złością znajdują posłuch u innych. Słuszne jest stwierdzenie w wierszu, że odbiorcami są ludzie głupi. Przyjmują plotkę za prawdę, bez sprawdzenia jej. Cieszę się, że nie mam na to czasu. A jeśli ktoś czymś się ze mną dzieli, zawsze zastanawiam się, dlaczego to powiedział? Po co? Pozdrawiam.

Jest taka mądra (moim zdaniem) zasada. Wysłuchaj uważnie. A potem sprawdź. Plotkarze, jak wynika z moich własnych obserwacji to osoby pozbawione ,,własnego życia". Aby pokryć tą pustkę koncentrują się na innych. Najgorsze to to, że subiektywne spostrzeżenia przyprawione wewnętrzną złością znajdują posłuch u innych. Słuszne jest stwierdzenie w wierszu, że odbiorcami są ludzie głupi. Przyjmują plotkę za prawdę, bez sprawdzenia jej. Cieszę się, że nie mam na to czasu. A jeśli ktoś czymś się ze mną dzieli, zawsze zastanawiam się, dlaczego to powiedział? Po co? Pozdrawiam.:)
Ryszarda Łucja Jagielska w poniedziałek, 11 luty 2019 20:51

Tak - to prawda.

Tak - to prawda.
Ryszarda Łucja Jagielska w wtorek, 12 luty 2019 08:05

Ludziom, którzy mają problemy z relacjami interpersonalnymi polecam książkę: "INTELIGENCJA INTERPERSONALNA" to może poprawić ich życie.
https://www.profit24.pl/Inteligencja-interpersonalna-9788362304912,product624775.html?cdn=1&utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral

Ludziom, którzy mają problemy z relacjami interpersonalnymi polecam książkę: "INTELIGENCJA INTERPERSONALNA" to może poprawić ich życie. https://www.profit24.pl/Inteligencja-interpersonalna-9788362304912,product624775.html?cdn=1&utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral
Gość
piątek, 22 luty 2019