Mija prawie rok od czasu ostatniej zbiórki na funkcjonowanie strony POE.PL Zbiórki, która przekazywana jest na opłatę domeny www.poe.pl, opłatę serwera, opłaty za aktualne oprogramowanie na którym działa strona oraz aktualizację bezpieczeństwa użytkowników. Jeśli ktoś jest zainteresowany przekazaniem wsparcia na funkcjonowanie poe.pl może to zrobić przelewając dowolną kwotę na nr konta (kliknij tutaj). Strona www.poe.pl była, jest i będzie darmowa. Nikt nie musi i nie będzie musiał nigdy płacić za jej użytkowanie. Wszelkie formy wsparcia strony będą anonimowe i w pełni dobrowolne. Zbiórka organizowana jest z uwagi na charakter niedochodowy strony  (brak reklam).  Strona na pewno będzie działała i z otwartymi rękami witała wszystkich, tych którzy będą chcieli publikować swoją twórczość. ZBIÓRKA JEST W 100% DOBROWOLNA. Jeśli chcesz wesprzeć stronę kliknij tutaj    

 

WIERSZE NAJLEPSZYCH POLSKICH AUTORÓW POEZJI

CODZIENNIE NOWY WIERSZ W JEDNEJ Z 50 KATEGORII WIERSZY

NAJNOWSZE WIERSZE:

PRZY STOLE

Czasem życie jest jak pustynia

gdzie nie ma nawet kropli wody

promienie wypalają codzienność

a ból oblewa twarz łzami

 

Życie w pustynię zamieniło nasz stół

przy którym jeszcze siedzimy

i tylko surowość zamkniętych ust

unosi skrzypienie bukowego blatu

 

Kiedyś potok słów naszych

płynął w przyszłość rzeką marzeń

krążył po barwnych pokojach

trudno było go zatrzymać

 

Dziś tak jakby nas nie było

wpatrzeni w stołu czworokąt

szorstcy niczym ściernisko pola

jak znów odnaleźć siebie na nowo

 

Kazimierz Surzyn

 

Plotka
Twoja piosenka
 

Komentarze

Gość - D. Adalberto w wtorek, 16 kwiecień 2019 16:56

Stół poniekąd jest domowym "ołtarzem" przy którym celebrujemy miłość do najbliższych nam osób. To przykre, gdy nie ma się przy nim nic do powiedzenia. Z pozdrowieniem.

0
Stół poniekąd jest domowym "ołtarzem" przy którym celebrujemy miłość do najbliższych nam osób. To przykre, gdy nie ma się przy nim nic do powiedzenia. Z pozdrowieniem.
Gość - Kazimierz w wtorek, 16 kwiecień 2019 17:51

Całkowita zgoda, ale taki stół widziałem u kogoś, na szczęście to się
zmienia na lepsze. Ten ktoś powiedział mi, że tak się stało po przeczytaniu tego wiersza. Miło, iż wiersz uświadomił tej rodzinie w jakiej sytuacji się
znalazła. Pozdrawiam D. Adalberto.

0
Całkowita zgoda, ale taki stół widziałem u kogoś, na szczęście to się zmienia na lepsze. Ten ktoś powiedział mi, że tak się stało po przeczytaniu tego wiersza. Miło, iż wiersz uświadomił tej rodzinie w jakiej sytuacji się znalazła. Pozdrawiam D. Adalberto.